Miniaturní, mini a zakrslé maltézáčci
AramisAramisAramis  Aramis Aramis Aramis

Pearl
Pearl
Pearl
Pearl
Pearl
Pearl
Pearl
Pearl
Pearl
Pearl
Pearl
Pearl
Pearl
Pearl
Pearl


Vzhledem k tomu že, poptávka po těchto drobných bytostech vstoupá; a prakticky žádné informace o miniaturních maltézáčcích nejsou na lokálním webu pro anglicky nemluvící dostupná, mohou být některé níže uvedené body užitečné.

Termín miniaturní maltézáček, mini maltézáček a zakrslý maltézáček odkazuj na maltézáčka, který je menší než stanovuje standard plemene maltézáčka. Ve skutečnosti je jen JEDEN standard plemene pro maltézáčka. žádné Miniaturní, mini, nebo zakrslý maltézský psí plemeno neexistuje, stejně jako neexistuje černí maltézáček.  (Všechny ČMKU standardy chovů jsou snadno přístupné na jejich webových stránkách).

Mnoho lidí věří, že miniaturní či zakrslí odchov je samostatní plemeno a někteří chovatelé používají tento termín pouze pro marketingové účely, ale ve skutečnosti nabízí zdravé a standardní maltézské štěnata, která zcela váhově odpovídají jejich věku.

Může se stát, že se narodí mini maltézáček zcela přirozeně, i když rodiče jsou kvalitní a mají standardní váhu a velikost. Takové mini maltézáčci jsou mnohem zdravější a mají předpoklad delšího života, a to je celkem v pořádku.

žádný seriózní chovatel by úmyslně nechoval, čí nepropagoval mini maltézáčka na trhu jako samostatné plemeno. Smutné však je, že nezodpovědní chovatele psů se snaží (na základě velkých poptávek) chovat psi, které jsou nepřirozeně malé. Jestliže tyto psi se dožijí několik prvních let svého života, čelí mnoha zdravotním problémům. Vzhledem ke klamu "čím menší, tím roztomilejší" někteří chovatelé vynaloží mnoho sil do nepřirozeně malých chovů. Všechny metody jsou života ohrožující jak pro fenu nebo její štěňata tak i pro obojí. Březí feně je vyvolán nucený porod, aby se štěnata předčasně narodila, nebo štěnátka dostanou jen tolik stravy, aby zůstali naživu (podvýživou již nemocná štěnata přestanou dále růst).

Páření již zakrslých jedinců je další metoda, a uvádění fiktivní datum narození zas další.  Seriózní chovatelé nedovolí, aby štěně opustilo svou matku do zhruba 8 týdnů věku. Štěnata trpící podvýživou mají obvykle známky slabosti, kalné oči, jsou dušní a mají průjem. Těžké zdravotní problémy související s miniaturními, mini nebo zakrslými maltézáčky jsou tyto:

a) Nadbytek zubů, (jejich tlamy jsou příliš malé na to, aby jejich zuby mohly růst silné a zdravé)
b) Křehké kosti nebo velmi slabé kosti
c) Slabé vnitřní orgány (plicní problémy, srdeční problémy, selhání orgánů)
g) Voda na mozku
h) Sklony k dehydrataci
i) Sklony k epileptickým zá;chvatům
j) Hákliví na změny počasí, zvláště na zimu
a, v neposlední řadě
k) ve většině případů krátká délka života
Úvod    Novinky    Naše Štěnátka    Štěnátka 26.10.2011    Štěnátka 13.09.2011    Štěnátka 11.09.2010    Štěnátka 07.04.2009    Štěnátka 19.10.2008    Štěnátka 30.08.2007    Štěnátka 12.04.2006    Štěnátka 04.11.2004    Mini Maltézáček    Maltézáček a děti    Naše Feny    Hlídání    Fotky    Kontakt    Kňiha Návštěv    Mapa Servru
Perla
Perla
Perla
Perla
Perla
Perla
Perla
Perla
Perla
Perla
Perla
Perla
Perla
Perla
Perla
Perla
Perla
Perla
Perla
Perla
Perla
Perla
Perla
Perla
Perla
Perla